لأْلاء

(لألاء)

CEFR C1 isim وزن: فعْلمء
Hızlı Tanım & Sözlük Özeti

لأْلاء, Arapça bir isim olup Türkçe karşılığı "parıltı" şeklindedir. Kelimenin sülâsî kökü لءلء, vezni فعْلمء olarak tespit edilmiştir.

Türkçe Anlamlar

1 Parıltı

Örnek Cümleler

يُعَدُّ لأْلاء رَكِيزَةً مُهِمَّةً فِي بِنَاءِ الْمَعْرِفَةِ وَالثَّقَافَةِ.

parıltı (لأْلاء), bilgi ve kültürün inşasında önemli bir dayanak noktasıdır.

Aynı Kökten Kelimeler (4)

Sıkça Sorulan Sorular

لأْلاء ne demek?

لأْلاء, Arapça bir isim olup Türkçe'de "parıltı" anlamına gelir.

لأْلاء kelimesinin kökü ve vezni nedir?

Kelimenin kökü لءلء, vezni فعْلمء şeklindedir.

ل Harfi Dizini · Bu Kelimeyi Ara · Sözlük Ana Sayfası